TÜKÖRÁLTALTALÁNYOS 1KORINTUSI 13,12

A LEGSZEBB TÖRTÉNET SZÍNEZHETŐ FORMÁBAN ÉS SZÍNES DIA KÉPEK HITTANÓRÁKRA. Egyéb hittitkok kibontásához gondolatmenetek és segédrajzok.

KRIMIBE ÖLTÖZTETETT FEJTÖRŐK

(ÉLJEN KUN ERZSÉBET!)

Gyors munka
Az agglegény Kelemen úr, jót pancsizván szokása szerint a strandon, elhatározta, hogy hazamegy. Öltözőszekrényéhez érve azonban ijedten tapasztalta, hogy azt valaki felfeszítette, s eltűnt belőle a nadrágja, a zsebében volt pénzzel, igazolványokkal és kulcsokkal együtt. A fürdő igazgatósága természetesen nyomban értesítette a rendőrséget, amely kurta órán belül elfogta a tettest.
(Hogyan és hol?)
        GYORS MUNKA: Mivel a személyi igazolványból kiderült, hol akik Kelemen. s kulcsai is a tolvaj birtokába kerültek, feltételezhető volt, hogy az utóbbi megpróbálja
kifosztani a kárvallott lakását, abban a reményben, hogy Kelemen meg sem zavarja a munkában, minthogy nadrág nélkül nem mehet haza. A rendőrség tehát kivonult a lakásra, és ott elkapta a tettest, aki csak egyet nem vett számításba. Azt, hogy a nyomozók indokolt esetben rendkívül gyorsan lépnek akcióba.

A vihar
A gátőr egy viharos éjszaka utáni hajnalon gyanús idegenre bukkant a Duna mentén épült háza kertjének tövében, egészen a parton. Persze faggatni kezdte, hogyan került oda, mire az:
A Duna közepén, a ladikomban ért el a vihar, pont ezzel a házzal szemben. A csónak felborult, mindenem odalett, amikor itt a kert végében partot értem, örültem,
hogy a bőrömet meg tudtam menteni, no meg ezt a táskát, amely valahogy velem együtt sodródott partra. - Hallja-e! - mérte végig a hívatlan vendéget a gátőr. -

Ettől a mesétől maga nekem még gyanúsabb lett, mint eddig volt. (Ugyan miért ?)
   A VIHAR: Mert ha pont szemben a házzal borult fel a csónak, a táskát jóval lejjebb sodorta volna partra a víz, sőt az idegen is jócskán arrább ért volna partot, hisz folyóvizet - éppen mert folyik, és minden benne lévőt magával visz – egyenes vonalban átúszni a legjobb úszó sem tud. A férfiú tehát nem mondott igazat.

A kis hiba
- Önként jelentkezett a Redworth utcai rablógyilkosság tettese - jelentette Blum felügyelőnek a segédje. – Azt mondja, önvédelemből ölt, mivel az áldozat mindkét öklével rátámadt. Egy óra múlva aztán visszament a tett színhelyére, és látván, hogy a támadója valóban halott, mindenesetre lehúzta a gyűrűt az újáról, s elvette a pénzét is. Egyébként annyi valószínűleg igaz, hogy az áldozat akarta
megtámadni őt, mert amikor rátalálunk, tényleg mind a két keze ökölben volt.
Lehet, hogy maga szerint igaz ez a történet szólt Blum -, de szerintem van benne egy parányi hiba. (Mi lehet a hiba?)

           A KIS HIBA: Ha az áldozatnak ökölbe volt szorulva a keze, egy órával a halál beállta után nem lehetett az ujjáról lehúzni a gyűrűt, így hát e ponton feltétlenül sántít a vallomás.

A késdobáló vendége
Fellow felügyelő egy gyilkossági ügyben, nyomozván folyton beleütközött bizonyos Gyorskezű Joe nevébe, de nem ismerte ezt a Joe-t személyesen, és tudni is csak annyit tudott róla, hogy minden este a Késdobáló vendéglőben issza le magát. Elhatározta hát, hogy maga is odamegy, és titkon kifigyeli. De hogyan szegődjön a nyomába, ha nem ismeri? Hamarosan rájött hogyan. Mielőtt kilépett az irodájából, súgott valamit a segédjének. Aztán pontban este hétkor beült a vendéglőbe, és öt perc múlva, anélkül, hogy érdeklődött volna vagy bármivel feltűnést keltett volna, már tudta, ki a vendégek közül az, aki Gyorskezű Joe névre hallgat. (Hogy tudta meg, és mit súgott a segédjének ?)

             A KÉSDOBÁLÓ VENDÉGE: Azt súgta, hogy 7 óra után néhány perccel hívja fel a Késdobáló vendéglőt, és kérje Gyorskezű Joe-t a telefonhoz. Mivel ő maga 7-kor már bent ült, látta kit hívnak a fülkéhez, így aztán már nyugodtan nyomába szegődhetett az emberének.

A portás csodálkozik
Kleptomantiában volt egy gyár, ahol mindenki lopott. Köztudott volt a dolog, így a portást sem izgatta már túlzottan. Egyszer azonban felvettek egy új embert, aki alig,
hogy munkába állt, máris igyekezett egy talicskával a kapu felé. Új lévén a fiú, őt megállította a portás. Át is vizsgálta alaposan a talicskát, de semmi lopott árut nem talált benne, hát tovább engedte. Másnap megint jött a legény, talicskástul. A portás újra átvizsgálta, újra semmi nyom. Így ment ez napokon, heteken át. Végül a portás megunta a vizsgálódást, és elhatározta, hogy kifaggatja az ipsét.
-Hallja, koma! - állította meg. Ebben a gyárban mindenki lop. Csak nem akarja bemesélni nekem, hogy maga az egyetlen, aki nem lop? Nyugodjon meg, én is lopok. De, ahányszor átvizsgálom ezt a fránya talicskát, sosincs lopott holmi benne. Akkor hát mit lop? (Valóban! Mit?)

    A PORTÁS CSODẢLKOZIK: Magát a talicskát lopja, üresen. Mindennap egy talicska, az is valami!

A száZas
Két fiatalember belépett egy presszóba. Látszólag nem ismerték egymást, mert külön-külön asztalhoz ültek. Az egyik kért egy feketét, meg egy pohár szódát. A másik egy üveg sört, amit nyomban megivott, fizetett, s ment. Hamarosan a feketét kért ifjú is intett a pincérnek, hogy fizetni akar. A pincér jött, elvette a pénzt, és visszaadott. Ez rövid lesz!- számolgatta a vendég a visszajárót. - Én százast adtam, maga meg húszból adott vissza. Szó szót követett, jött az üzletvezető.
- Egész biztos százast adtam - erősködött a vendég. -
Az volt az egyetlen százasom. Emlékszem, reggel még ráírtam a barátnőm telefonszámát, mert nem volt nálam más papir. A szám 362-308.
A pincér megnézte a tárcáját, valóban benne lapult a százas, amin a telefonszám volt. Bocsánatot kért hát, és visszaadta a vitatott összeget. De amikor a vendég távozott. utánament, és visszakérte a pénzt. Méghozzá jogosan. (Mi jogon?)
                 A SZÁZAS: Utána lesett a vendégnek, és látta, hogy azt az utca végén várja cinkostársa, az az ifjú, aki sört rendelt. Így beigazolódott gyanúja, hogy a két legény összejátszott, vagyis a másik adta a telefonszámmal megjelölt százast, amit tovább maradt társa aztán követelt. Meg is lett volna a fiúk haszna, ha sikerül a trükk, de mivel a pincér átlátott a szitán, bizony pórul jártak.

A Jaguár
Amikor a felügyelő elindult a tett színhelyére, éppen eleredt az eső. Kiadós nyári zápor volt, úgy ömlött, mintha dézsából zúdulna alá. De a derék öreg rendőrtisztet legkevésbé sem zavarta meg holmi égi áldás. Így tiz perc múlva már csöngetett a férfinál, aki a rendőrségre telefonált.
- Csak nem magáé az a csodálatos Jaguár a kapu előtt?- kérdezte, miközben szeme végigsiklott a szobán.
- De az enyém - mondta a férfi. És cseppet sem csodálatos, mert három napja bedöglött, azóta mozdulatlanul itt áll.
- Az lehetetlen ! - nézett rá gyanakodva a felügyelő.
(Vajon mit láthatott, hogy nem hitt a férfiúnak ?)
         A JAGUÁR: Tudjuk, hogy eleredt tíz perce az eső, és kiadós záporrá kerekedett. Ez az eső a megoldás kulcsa. Elég volt a kocsi alá néznie a felügyelőnek (s biztos alá is nézett), hisz egy éles szemű nyomozót minden érdekel, már felfigyelhetett valamire. Nevezetesen arra, hogy ha száraz a kocsi alatt a flaszter, régen ott áll, míg ha vizes alatta a kövezet, már az eső eleredése után álltak vele a kapu elé. Nyilván az utóbbi eset forgott fenn, így a felügyelő okkal-joggal vonhatta kétségbe beszélgető partnere állítását 

A járőr jelent
Egy belga kisváros bankjának trezorjából ismereten tettesek elvittek három mázsa ezüstöt. A gyorson riasztott rendőrség elrendelte az országos körözést, s alig félóra, múltán egy járőr már jelentette is, hogy a városmenti erdőben üresen áll egy lezárt kocsi, ami nem biztos hogy olyan üres, amilyennek látszik, sőt nagyon valószínű, hogy az elrabolt ezüst van benne. Kiderült, hogy a gyanú megalapozott. De mitól lett a járőrnek gyanús a kocsi, ha egyszer üres volt sem emher nem üllt sem ezüst vagy más árulkodó holmi nem látszott benne?
(Nos, mitől?)

                A JÁRŐR JELENT: A kocsi csomagtartója túl volt terhelve, ezért a hátsó része lesüllyedt, szaknyelven szólva: leült. Mivel az elrablott ezüst súlyra sokat nyomott, s teli csomagtartóval ok nélkül nem szokás az erdőben ,„felejteni" egy kocsit, a járőr ésszerűen következtetett, amikor úgy gondolta, a rablók az erdőt választották rejtekhelyül, azt hívén, az ott parkoló autó senkinek sem szúr szemet.

Életfogytiglan
A fejedelem egyszer meglátogatott egy börtönt, és az egyik életfogytiglanra
ítélt rab annyira megtetszett neki, hogy megparancsolta, engedjék el büntetése felét, és a parancs végrehajtásával a börtönigazgatót bízta meg.
Az igazgató nem mert feleselni a fejedelemmel, de midőn magára maradt. teljesen kétségbeesett. Mert ugye, ha valakit tíz vagy húsz évre ítéltek, annak el lehet engedni a büntetése felét. De hogyan lehet elfelezni egy életfogytiglan tartó bün-
tetést, amikor az ember azt sem tudja meddig tart az életfogytiglan, azaz meddig él a rab?! Szerencsére Szavatartó Sam volt arab neve, és valóban mindig betartotta, amit ígért, így a börtönigazgató mégis végrehajthatta a kényúr parancsát.
(Mi volt az egyetlen módja annak, hogy esélye legyen az
életfogytiglani büntetés felének elengedésére?)

             ÉLETFOGYTIGLAN: Megengedte a rabnak. hogy egy napot fogházon kívül töltsön, szabadon. egy napot megint a fogházban, újabb napot ismét szabadon és így tovább. Ha Sam szavát adta, hogy közben nem szökik meg, biztos mindig rendben visszatért, hisz jelleméből következett, hogy betartja, amit ígért.

A piros fonál
Amikor a felügyelő a helyszínre ért, a segédje már javában tevékenykedett.
- Öngyilkosságnak tűnik - jelentette. - A férfi neve Thomas. Mikor a járőr rátalált, a hátán feküdt, itt a pad előtt. Pisztolya a kezében. Szíven lőtte magát. Ahogy a revolver biztonsági záråt kinyitottam, a bűnjelekhez mellékelt piros fonalat találtam rajta. Szabad szemmel is megállapítható, hogy a fonal Mr. Thomas pulóverjéből való,
- Meglehet - mondta a felügyelő.De ha igaz, amit mond, akkor ez mégsem öngyilkosság. Akkor ezt az embert meggyilkolták.
(Miből derül ki, hogy önmaga nem lőhette szíven magát?)
           A PIROS FONÁL: Ha a felügyelő segédjének kellett kinyitnia a revolver biztonsági zárát. akkor az áldozat ezzel a fegyverrel nem lőhetett, mert hogy a szívlövés után maga biztosítsa fegyverét, az ugyebár lehetetlen.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 73
Tegnapi: 289
Heti: 1 510
Havi: 3 764
Össz.: 375 414

Látogatottság növelés
Oldal: MINIKRIMI 41-50
TÜKÖRÁLTALTALÁNYOS 1KORINTUSI 13,12 - © 2008 - 2024 - tukoraltaltalanyos.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »